Databáze nebezpečných výrobků

PLUS dětský kostým na maškarní bál/pyžamo s čepicí

Hlášení RAPEX 20/2016

Červenobíločerné pyžamo - kostým Santa Clause se zapínáním na druky vpředu a mezi nohama. Prodává se s červenobílou čepicí.

Typ výrobku Ref. 7713441
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Červená látka obsahuje azobarviva uvolňující aromatický amin 2-naftylamin (naměřená hodnota: až 82 mg/kg). Když je výrobek v delším přímém kontaktu s kůží, může se tento aromatický amin do kůže vstřebat. Aromatické aminy způsobují rakovinu a buněčnou mutaci a ovlivňují reprodukci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 7713441000036
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 04.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit