Databáze nebezpečných výrobků

Magomora Dětský kostým - Kinder Kostum Teufel

Hlášení RAPEX 19/2010
Dětský kostým čerta, skládající se z červených šatů, pásku s flitry na přední straně, červených síťkovaných rukávů a červené čelenky s rohy.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje zakázaná azobarviva. Barva dětského kostýmu uvolňuje 516 mg/kg 3,3-dimethylbenzidinu, což přesahuje limit 30 mg/kg.
Země původu Filipíny
Rozpor s Výrobek není v souladu s nařízením REACH.
Čárový kód 4 016620 921874
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů distributorem.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit