Databáze nebezpečných výrobků

Boček Dětský kombi hrníček a nápitka 200 ml

 

Jedná se o nádobu z průhledného plastu − polykarbonátu (na dně jsou vyražena písmena PC) se 4 dalšími nasazovatelnými díly. Jedním z těchto dílů je kroužek se silikonovou savičkou, po jehož nasazení získá výrobek funkci kojenecké láhve. Tělo láhve je zdobeno různobarevnými srdíčky a fialovými slůňaty. Na láhvi je uveden text: „Staráme se, aby Vaše dítě mělo to nejlepší…“ a značka výrobce BOČEK®. Láhev je pro lepší uchopení vybavena barevnými úchyty. Láhev je balena do barevně potištěného papírového kartonu s průhledným okénkem v jeho přední straně. Přední strana je bohatě zdobena kresbami, pouze v dolní části je uveden nápis BOČEK®. Nápisy BOČEK® a „Staráme se, aby Vaše dítě mělo to nejlepší…“ jsou uvedeny i na zadní straně obalu, poté následuje vícejazyčný popis výrobku, včetně popisu v českém jazyce. Text obsahuje název výrobku, návod k použití a čištění, upozornění a varování. Dále je uveden materiál těla výrobku (PC − polykarbonát) a jeho příslušenství. Na dně kartonu je opět značka BOČEK®, kód 3998628, čarový (EAN) kód, datum výroby a datum spotřeby, adresa výrobce, včetně telefonu, e-mailu a webu a symbol výrobku určeného pro styk s potravinami (kelímek a vidlička).

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

 

Výrobek je určen pro děti bez omezení věku a jednou z jeho funkcí je funkce kojenecké láhve. Výrobek tedy svým vybavením může být používán i pro kojence, tj. děti od narození do 12 měsíců věku. Pro toto použití však musí splňovat i požadavky stanovené legislativou na kojenecké láhve. Nebezpečnost výrobku při jeho použití jako kojenecké láhve spočívá v tom, že při výrobě této polykarbonátové láhve byl v rozporu s níže citovaným přímo použitelným nařízením Evropské unie použit bisfenol A (BPA). Polykarbonátové kojenecké láhve jsou hlavním zdrojem vystavení kojenců BPA. Některé účinky (biochemické změny v mozku, účinky ovlivňující imunitu a zvýšená náchylnost k nádorům prsu) související s BPA by mohly být významné z toxikologického hlediska. 
Země původu Česká republika
Rozpor s

 

 Podle nařízení (EU) č. 321/2011, kterým se mění nařízení (EU) č. 10/2011 se s účinností od 1. 5. 2011 bisfenol A /2,2-bis(4-hydroxyfenyl)propan/ nesmí používat při výrobě polykarbonátových kojeneckých lahví. S účinností od 1. 6. 2011 se takové výrobky nesmějí uvádět na trh EU a dovážet do Unie. Výrobky, které nesplňují citované nařízení EU, nelze považovat za bezpečné.
Čárový kód 8590310986283
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 20.09.2011
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit