Databáze nebezpečných výrobků

Scandia dětský kočárek s přenosnou taškou "Scandia move classic"

Hlášení RAPEX 4/2014

Kočárek má podvozek a korbu (vnitřní délka více než 800 mm pro použití od narození (max. 15 kg), přenosnou tašku na dítě a přebalovací tašku.

Typ výrobku Scandia move classic č. 253002
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek může zachytit dětské prsty mezi korbu a boudu, pokud dítě v kočárku sedí a pokud někdo boudu stáhne, aniž by si všimnul, kde jsou dětské prsty.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888 a EN 1466.

Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 12.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit