Databáze nebezpečných výrobků

Bione Cosmetics Dětský extra jemný šampon Bione Cosmetics

sampon_detsky_bione

Kosmetický přípravek balený v bílém plastovém obalu o objemu 205 ml. Na dolepených barevných etiketách na přední a zadní straně obalu se nacházejí texty identifikující výrobek a deklarující jeho užitné vlastnosti (Je vyroben z nejjemnějších surovin vhodných pro jemnou dětskou pokožku. Neštípe v očích a ani jinak nedráždí. Bez jakýchkoli dráždivých přísad. Vhodné i pro děti do tří let.). Dále je na etiketách uveden EAN (čárový) kód, číslo šarže, složení výrobku, údaje o výrobci a obchodní firmě.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Laboratorními rozbory byly u výrobku zjištěny středně dráždivé účinky, výrobek byl klasifikován jako střední oční iritant. Toto zjištění je v rozporu s výše uvedenými tvrzeními o kosmetickém přípravku. Riziko používání tohoto výrobku deklarovaného jako nedráždivý výrobek vhodný i pro děti do 3 let – středního očního iritantu – spočívá v možném prohloubení příznaků očních alergií, ev. může způsobit podráždění podobná očním alergiím i u osob, které alergiky nejsou.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje ustanovení článku 20 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích, podle kterého nesmějí být při označování, dodávání na trh a propagaci kosmetických přípravků používány texty, které by přisuzovaly těmto přípravkům vlastnosti nebo funkce, jež nemají.

Čárový kód 8595061607494
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 06.10.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit