Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Dětský bryndáček "Super Star"

Hlášení RAPEX 43/2011

Na přední části bryndáčku jsou obrázky hvězd a květin a slova "Super Star". Zadní strana je bílý plast ze 100 % vinylu. Okraje bryndáčku jsou růžového textilu. Velikost 23 x 30. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 3,1% hmotnosti di-isononylftalátu (DINP) a 27,9% hmotnosti di-isodecylftalátu (DIDP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit