Databáze nebezpečných výrobků

Däumling Dětské zimní boty

Hlášení RAPEX 6/2010
Tmavě modré boty zavazované na tkaničky. Svršky z tmavě modré kůže a barevného (především modrého) textilu. Vložka z černého a šedého textilu, Výstelka z černého vlněného textilu. Podrážka z černého plastu s potiskem "25, www.daeumling.de, JD MOD.DEP." Žádný obal.

Typ výrobku 4999-1-105-25
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 1,2 mg/kg dimetylfumarátu (DMF) v textilu vložky do bot.
Země původu Německo
Rozpor s Dimetylfumarát je látka, která může v kontaktu s kůží vyvolat silné alergické reakce, a spotřebitelské výrobky, které ji obsahují, jsou zakázány Rozhodnutím Komise 2009/251/ES.
Čárový kód 2049991105255
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit