Databáze nebezpečných výrobků

Green Tower dětské zahradní rukavice "Green Tower Kinderhandschuh"

Hlášení RAPEX 6/2014

Modré dětské zahradní rukavice. Hřbet ruky a spodní okraj je z modré bavlny, dlaň a konce prstů jsou kožené. Dlaň a prsty jsou vystlané netkanou textilií.

Typ výrobku Gartenstar zboží č. 141802 a Green Tower zboží č. 141302 a 625175
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obshuje azobarviva uvolňující aromatický amin 3,3‘-dimethoxybenzidin (až 55,7 mg/kg).

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje šestimocný chrom (naměřené množství: 7,6 mg/kg). Šestimocný chrom je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4 001273 012352
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 07.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit