Databáze nebezpečných výrobků

Kirkland Signature dětské ubrousky "Baby wipes, ultra soft"

Hlášení RAPEX 45/2014

Ubrousky zabalené po 100 ks v opakovatelně uzavíratelném obalu s víčkem. Obal je bílý/světle zelený. Nápisy na přední straně obalu:  "Soft pack, with flip-top lid."

Kategorie Děti - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje jodpropynyl butylkarbamát (IPBC), který je zakázaný ve výrobcích pro děti do 3 let. Tato látka se může vstřebat kůží dítěte a může mít škodlivý vliv na funkci štítné žlázy.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 9661939449
Země záchytu Ohlašující: Island
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 25.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit