Databáze nebezpečných výrobků

Kids Muhomorka / Circo Dětské tílko

Hlášení RAPEX 36/2011

Dětské tílko, které se zavazuje za krkem, v různých barvách. Na oděvu jsou dva štítky - jeden v bulharštině se jménem značky Kids Muhomorka, modelu, složením (100% bavlna) a odpovědným subjektem.  Na druhém je značka Circo, velikost, země původu a čárový kód. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku zboží č. 0716-03.
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám u krku, které by se mohly při rychlém pohybu dítěte zachytit za pevné předměty.

Země původu Indonésie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 49032001597
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit