Databáze nebezpečných výrobků

Alinge Fashion Dětské šaty

Hlášení RAPEX 1/2011
Úpletové šaty s bolerem, dvoubarevné, s pleteným krajkovým límcem. Bolero má šňůrku s uzlíky na koncích, která je ozdobená dřevěnými korálky s pyrografií, které mají velký otvor, a proto je lze vyvléknout.

Typ výrobku 57
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli délce šňůrky, která není na žádném místě upevněná. Navíc lze snadno vyvléknout dřevěné korálky a děti by je mohly spolknout.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Čárový kód 20067816
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 05.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit