Databáze nebezpečných výrobků

Wei Mi Qi Dětské šaty

Hlášení RAPEX 31/2011

Bílé kostkované šaty pro denní nošení s úzkými ramínky a šňůrkami u pasu, které se zavazují za zády. Kolem výstřihu jsou přilepené zlaté flitry. Šaty jsou určené pro děti starší 3 let. Šaty mají černobílý a růžovobílý kostkovaný vzor. Na štítku je nápis Wei Mi Qi, čárový kód a velikost od 110 do 140.

Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli šňůrkám u pasu a hrozí také udušení kvůli malým prvkům, které lze snadno oddělit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 5755552380067
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 12.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit