Databáze nebezpečných výrobků

JUMBO Dětské šaty

Hlášení RAPEX 29/2011

Dětské šaty se zavazováním na šňůrky za krkem. Barevný vzor z motýlů, květin a flitrů. Na přední straně je textilní slunce s flitry. Složení: 100% bavlna, velikosti 12 měsíců, 18 měsíců, 23 měsíců. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku zboží č. 331875
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli dekorativním kovovým prvkům, které lze snadno oddělit a děti je mohou vložit do úst. Hrozí také uškrcení a zranění, protože mají šaty šňůrky s volnými konci u krku.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 0 272775 000039
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 30.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit