Databáze nebezpečných výrobků

GEOX dětské sandály

Hlášení RAPEX 25/2014

Růžové a tyrkysové dětské sandály se suchým zipem. Svršek a podšívka jsou kožené a růžová a žlutá podrážka jsou ze syntetického materiálu. Velikost testovaného vzorku: 24.

Typ výrobku série 3915-3-602-24 MH 1
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje šestimocný chrom (naměřené množství: až 22,8 mg/kg). Šestimocný chrom je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Itálie
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: jiná opatření.

Datum publikace 12.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit