Databáze nebezpečných výrobků

Marvel dětské sandály "Ultimate Spider Man"

Hlášení RAPEX 27/2015

Dětské sandály s motivem Spidermana na svršku a výstelce. Syntetická podrážka, korkový výstelka, modrá podšívka a dvě kovové spony. Týká se výrobků, u kterých je spona připevněná kovovým nýtem.

Typ výrobku zboží č. 14156151
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kovové nýty uvolňují nadměrné množství niklu (naměřeno až 19 μg/cm²/týden). Nikl je silně dráždivý a při delším a přímém kontaktu s kůží může vyvolat alergické reakce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 14156151 GER 0087
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit