Databáze nebezpečných výrobků

Make Dětské pantofle

Hlášení RAPEX 36/2010
Dětské pantofle vyrobené výhradně z umělého materiálu s lepeným prvkem na přední straně - hlava králíčka s dlouhýma ušima, kterou lze snadno oddělit a spolknout. Pantofle jsou k dispozici v červené, modré, fialové a růžové barvě. Na vložkách do bot je nápis "MAKE" a symbol označující velikost (20, 22). Číslo 20 nebo 22 je uvedeno na podrážce. Dvě zvířecí postavy jsou matně naznačeny. Pantofle se prodávají bez obalu.

Typ výrobku C-376
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože malé části výzdoby ve formě králíčků, které jsou nalepeny na přední straně pantofle, lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Rumunsko
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 07.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit