Databáze nebezpečných výrobků

SHUN DA Dětské oděvy

Hlášení RAPEX 46/2010
5549: Dívčí lila šaty s kapucí. Dva plastové knoflíky u krku. Na hrudi tmavě fialový nápis "Romantic", "Pretty", "Girls", obrázek poníka. Navíc obrázky květin a pupenů. Hranatý kartonový štítek s nepravidelnými okraji s obrázkem dívky hrající golf a nápisem "Shun da kids". 5547: Světle růžové dívčí šaty s růžovým potiskem s tmavě růžovými diamanty a hvězdami. Hranatý kartonový štítek s nepravidelnými okraji s obrázkem dívky hrající golf a nápisem "Shun da kids" a "fashionable wear" a "fashion". Stříbrný textilní štítek s nápisem "angelic girls". 5552: Fialové dívčí šaty s výstřihem do V. Na pravé straně živůtku jsou stříbrné a tmavě růžové kamínky. Pod nimi obrázek dívky u stolu s lampou a květinou. Štítky jako u předchozího modelu. 5550: Světle růžové dívčí šaty s páskem a kapsou. Fialové hvězdy s paprsky a nápis "Trojan horse" na rukávech a sukni. Na prsou kůň na hrací skříňce. Štítky jako na předchozím modelu a navíc bílý textilní štítek se složením. 5555: Fialové dívčí šaty, přední část světlejší, manga obrázek hnědooké dívky s blond vlasy.Štítky jako u předchozích modelu a navíc zlatý štítek s informacemi.

Typ výrobku 5549, 5547, 5552, 5550, 5555
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007), šestimocný chrom by měl být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Vzhledem k tomu, že je oblečení určené pro děti, které mají tendenci si oblečení kousat, musí se také brát v potaz příjem chromu ústy.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit