Databáze nebezpečných výrobků

Yong Da Dětské obleky

Hlášení RAPEX 47/2010
XQ22: Dětský černý oblek ze saka, bílé košile s dlouhými rukávy a kravatou se střídajícími se bronzovými a zlatými proužky. Zabalený v plastové tašce. Uvnitř všitý textilní štítek se značkou v červené barvě, kartonový štítek se značkou a nápisem: "World of children clothes". Q006: Dětský pastelově šedý oblek ze saka, bílé košile s dlouhými rukávy a zlatohnědou kravatou se vzorem velkých a malých diamantů a vlnovek. Uvnitř všitý textilní štítek se značkou v červené barvě, šedočerný kartonový štítek se značkou a nápisem: "World of children clothes". XQ23: Dětský pastelově hnědý oblek ze saka, bílé košile s dlouhými rukávy a kravatou s diagonálními pruhy v odstínech zlaté. Zabalený v plastovém obalu na oblek hnědé barvy. Uvnitř všitý textilní štítek se značkou v červené barvě, šedočerný kartonový štítek se značkou, velikostí, návodem k údržbě a číslem zboží.

Typ výrobku QX22/Q006/QX23
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007) by měl šestimocný chrom být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Klinické studie ukázaly, že 50% citlivých jedinců trpělo při této úrovni kontaktní dermatitidou. Protože budou pravděpodobně tyto oděvy v kontaktu s kůží celý den, hrozí vážná alergická reakce.
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 23.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit