Databáze nebezpečných výrobků

BYK Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 48/2010
1. Bílá voděvzdorná bunda s kapucí a černým zipem a švy, na ramenech látkové nárameníky s nýty, kapsy na přední straně, kovový disk a nápisem "Denim" nad levou kapsou a černý nápis vyšitý nad pravou kapsou. Štítek připevněný stříbrným provázkem. 2. Modré triko, 3. Černý svetr a bílé kalhoty, 4. Tmavě fialová mikina se zipem kostkovým vzorem protínajících se černých a bílých linií, zlatá výšivka a znak se zlatým a stříbrným okrajem. Uvnitř znaku slovo "TOP". 5. Tmavě fialová mikina a bunda se zipem, předními kapsami a kapucí. Na přední straně jsou přišitá žlutou nití fialová písmena "ASNK", obrázky černých automobilů, nápisy jako "BOD" a "1982". Žlutý textilní štítek přišitý uvnitř oděvu. 6. Světle růžová mikina s kapucí, zipem a předními kapsami, geometrický vzor diamantů z černých a fialových linií. Na vzoru motýli a slovo "Beautiful". 7. Krémová mikina se zipem, vzor: růžové a černé hvězdy různých velikostí a dva běžící koně. 8. Bílé triko s dlouhým rukávem, čtvercový vzor z černých linií. Na přední straně je černý a stříbrný štír a nápis "Scorpion". 9. Světle a tmavě modré triko a kalhoty. 10. Triko a kalhoty. 11. Modré triko a šortky s tmavě modrými a bílými vertikálními pruhy zadní kapsa a přední kapsy s kovovými nýty. 12. jako č. 5, ale v tmavě šedé barvě.

Typ výrobku 1. Bunda: G601, 2. Triko: J7, 3. Svetr a kalhoty: J51, 4. Mikina: J115, 5. Bunda a tepláková souprava: J118, 6. Mikina: J121, 7. Mikina: J122, 8. Košile: J132, 9. Triko a kalhoty: 518, 10. Trika a šortky: 648, 11. Triko a šortky: 7912, 12. Tepláková souprava: W904.
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007), šestimocný chrom by měl být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Vzhledem k tomu, že je oblečení určené pro děti, které mají tendenci si oblečení kousat, musí se také brát v potaz příjem chromu ústy.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit