Databáze nebezpečných výrobků

Goloxy Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 32/2010
Fialové, růžové a červené dětské oblečení (mikina s kapucí a kalhoty), s kapucí a zipem. Přední strana mikiny je ozdobena třpytivým nápisem: MOUNTAIN, Bernese, SCHOOL MUSICAL a postavou kočky. Další třpytivá dekorace je na kalhotách. Velikost: 98.

Typ výrobku MQ-240
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu a udušení kvůli přítomnosti tkaniček v pase u mikiny a kalhot. Tkaničky nejsou upevněny ani v jednom bodě, a jsou vybaveny uzly a kovovými koncovkami. 
Kromě toho se mohou malé ozdobné předměty snadno oddělit a tak se mohou při vdechnutí dostat do dýchacích cest a způsobit udušení.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Čárový kód 7501947315835
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 10.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit