Databáze nebezpečných výrobků

Sancred Denim Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 38/2010
Dětské oblečení skládající se ze dvou částí. Mikina má kapuci s tkaničkou s kovovými zakončeními. Přední a zadní části mikiny a také kalhoty jsou zdobeny drobnými dekorační kameny. Velikost: 98 - 104.

Typ výrobku CUF1155M
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli přítomnosti stahovací tkaničky na kapuci a udušení, protože dekorativní kameny jdou snadno oddělit a mohou být vloženy do úst a spolknuty.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Čárový kód 10026475
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 21.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit