Databáze nebezpečných výrobků

YONG DA Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 51/2010
1. Triko, zboží č. 650: Bílé textilní triko. Na přední straně obrázek dvou štěňat s černýma očima. Jedno je bílé a druhé hnědé, obě mají modrá křídla. Nápis pod obrázkem "heaven sent" v modré barvě s červenými okraji. Přišitý štítek se značkou výrobce v zelené barvě. Kartonový štítek s červeným kruhovým logem a značkou v béžové barvě. 2. Kalhoty, zboží č. 890: Dětské manšestrové modré kalhoty s elastickým pasem a kovovými patentkami. Výšivka v azurově modré lesklé barvě. Růžový textilní štítek tvaru obdélníku našitý na okraji klopy kapsy se jménem značky v černé barvě a růžový nepravidelný kartonový štítek s nápisem "DuoCay Years" a "jeans". 3. Šortky, zboží č. 1094: Fialové šortky v džínovém stylu pro dívky. Výšivka malých fialových lístků pod předními kapsami, s kovovými knoflíky s hvězdami, které připevňují postranní pruhy látky. Růžový textilní štítek se jménem značky v bílé barvě. Na růžovém kartonovém štítku je název značky "Yong Da" a samolepka s číslem výrobku a věkem. 4. Kalhoty: zboží č. Y1096: Fialové džínové kalhoty pro dívky se stříbrnou výšivkou na kapsách. Na růžovém kartonovém štítku jsou tři černé hvězdy, jméno značky v bílé barvě "Yong Da" a samolepka s číslem výrobku a věkem. 5. Kalhoty, zboží č. Y1096: Červené džínové kalhoty s bíločerveným erbem vyšitým na zadní kapse. Na růžovém kartonovém štítku jsou tři černé hvězdy, jméno značky v bílé barvě "Yong Da" a samolepka s číslem výrobku a věkem. 6. Triko, zboží č. VW21: Modré triko.

Typ výrobku 650, 890, 1094, Y1096, Y1095, VW21
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007), šestimocný chrom by měl být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Vzhledem k tomu, že je oblečení určené pro děti, které mají tendenci si oblečení kousat, musí se také brát v potaz příjem chromu ústy a vdechováním.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit