Databáze nebezpečných výrobků

QiFeng Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 15/2012

Jednodílný oděv s kapucí pro malé děti. Na kapuci jsou elastické šňůrky s plastovými zarážkami. Při největším otevření kapuce vytvoří šňůrky smyčku. Oděv se dodává ve světle fialové/modré, růžové a světle růžové barvě. Velikost: 98, 104, 110.

Typ výrobku Model: G1028C
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli šňůrkám s plastovými zarážkami u krku, které se mohou zachytit za předměty (např. na dětském hřišti, v automaticky zavíraných dveřích, na eskalátorech). Pokud se oděv stáhne kolem krku dítěte, může dojít k uškrcení. Navíc hrozí pád a zranění, pokud se šňůrky nečekaně zachytí za nějaký předmět.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit