Databáze nebezpečných výrobků

Name It Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 41/2011

1) Žlutá vesta z plyšového materiálu (100% polyester) s předním zipem a 2 kapsami na přední straně. Na kapsách jsou tři odznaky s drukem.

2) Šedá mikina s kapucí s pruhovaným žlutošedočerným úpletem na rukávech, na kapuci a u pasu. Mikina má na přední staně zip a vlevo na hrudi tři odznaky.

3) Souprava z tmavě modrého veluru s  pruhovaným žlutomodročerným úpletem na nohavicích a rukávech. Na mikině je kapuce, vpředu zip, u pasu dvě kapsy a žlutočerný úplet. Na levé straně hrudi jsou tři odznaky.

4) Tepláková souprava - mikina a kalhoty. Oba díly jsou z tmavě modrého veluru s pruhovaným žlutomodročerným úpletem u pasu, na nohavicích a rukávech. Kalhoty mají šňůrky u pasu a dvě přední kapsy. Na vrchním dílu je vpředu zip a tři odznaky na hrudi.

Typ výrobku 1) Mad mini teddy - vesta 609 model č. 13040363 2) Martin mini - pletený svetr 609 model č. 13040429 3) Melon mini - velurová souprava 609 model č. 13040462 4) Melon mini - velurová tepláková souprava model č. 13040459
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí udušení, protože odznaky lze snadno oddělit a jsou to malé prvky.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Dánsko, Další: Norsko, Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně svolal od spotřebitelů.

Datum publikace 19.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit