Databáze nebezpečných výrobků

Z&L New Style Dětské oblečení "Fashion jeans"

Hlášení RAPEX 52/2011

Dětská třídílná džínová souprava (bunda, košile a kalhoty) určená pro děti věku 3-8 let. Na bundě je kapuce s bavlněnými šňůrkami. Na kapuci je šňůrka s plastovými zarážkami, které lze snadno sejmout.

Typ výrobku ZZ 08 1
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám na kapuci bundy. Hrozí také udušení kvůli zarážkám, které lze snadno sejmout.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit