Databáze nebezpečných výrobků

Bebelax dětské oblečení "Béb i ruha"

Hlášení RAPEX 7/2019

Sada dětských oděvů se skládá z bílorůžových šatů a bílého bolerka. Šaty jsou ozdobeny malými kamínky a bolero má malou brož s kamínky a velkým korálkem. Velikost vzorku - 1 rok.

Typ výrobku YNBBT-180812-0195-49
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Malé dekorativní kamínky na šatech lze snadno oddělit. Malé dítě by je mohlo dát do úst a udusit se. Zavírací špendlík na broži lze snadno otevřít. Malé dítě mohlo vložit brož do úst a udusit se. Navíc otevřený špendlík může způsobit zranění očí nebo kůže.

Země původu Turecko
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 07.03.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit