Databáze nebezpečných výrobků

DEUTER dětské nosítko "Kid Comfort III"

Hlášení RAPEX 27/2014

Nosítko na záda s rámem antracitové barvy – max. zatížení: 22 kg; věkové rozmezí: 9 až  36 měsíců.

Typ výrobku Kid Comfort III/ Reference : 36524, rok 2014
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože elastický pásek před bradou dítěte snadno praskne, čímž se uvolní malé oválné knoflíky, které by děti mohly spolknout. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13209.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 25.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • xxx 15.10.2015 11:56

  Dobry den,
  nyni jsem zjistila, ze mam tuto krosnu doma, kupovali jsme ji jiz pred rokem pres eshop. Jak mam postupovat, kdyz ji chci vratit? Mam narok na plnou cenu, ikdyz je krosna jiz parkrat pouzita?
  Dekuji za odpoved

  reagovat

  R R
 • Lenka Soukupová 16.9.2014 12:03

  Tento výrobek je dostupný v e-shopu na stránkách Hudy Sportu.

  reagovat

  R R
 • Eva Králíčková 10.9.2014 13:19

  Zdá se, že jste netestovali správný Dauter s tímto označením. Kontrolovala jsem Confort III, který máme a nejsou na něm žádné knoflíčky, protože karabinka se zahákává na očko malého gumicuku. Tedy není, co by vystřelilo a dítě nemá co polykat. Karabinka by teoreticky vyskočila jen, když by někdo hodně velkými nůžkami přestřihl očko gumicuku …. Na víc to není napnuté a má to vůli, takže i kdyby teoreticky se uvolnil háček (který se sotva uvolní), tak stále bude šňůrka viset dolů.
  dTestu jsem do teď důvěřovala, ale toto nepotvrzuje vysokou profesionalitu těch, kteří testovali a bohužel snižuje vypovídací schopnost.

  reagovat

  R R
  • Andrea - dTest 10.9.2014 15:12

   Vážená paní Králíčková,
   ráda bych Vás informovala, že tento výrobek byl vložen do naší databáze z databáze RAPEX.
   Výrobky se do databáze nebezpečných výrobků RAPEX dostávají výlučně na základě rozhodnutí dozorového orgánu členského státu EU. Úřady vždy pečlivě zvažují, zda výrobek do databáze zařadit. Vždy k tomu dochází na základě šetření, obvykle i laboratorních zkoušek. Každé rozhodnutí se musí opírat o právní předpisy, a to jak pro bezpečnost výrobku, tak pro samotný postup orgánu státního dozoru. V případě že by státní orgány pochybily a označily výrobek za nebezpečný, přičemž ve skutečnosti by tomu tak nebylo, riskovaly by žaloby ze strany výrobců či prodejců a neubránily by se jejich požadavků na náhradu způsobené škody.
   Upozornění na uvedený nebezpečný výrobek se týká pouze nosítka modelu s ref.č.: 36524, roku 2014.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit