Databáze nebezpečných výrobků

dětské kousátko

Hlášení RAPEX 4/2020

Kroužek na kousání s malými dřevěnými kuličkami, který lze používat také jako chrastítko. Výrobek byl prodáván online (především prostřednictvím služby Amazon).

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kroužek výrobku nadměrně přečnívá. Dítě by vystupující část mohlo vložit do úst a mohlo by dojít k zablokování dýchacích cest a udušení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců (prodejce).

Datum publikace 26.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit