Databáze nebezpečných výrobků

Victory Dětské kopačky

Hlášení RAPEX 21/2010
Pár oranžových kopaček pro děti (velikost 31): svrchní materiál je elastický oranžový plast s červenou obrubou; vložka je z oranžové látky na vrstvě bílé pěny; stélka je z červené imitace kůže, podrážka je z oranžového plastu s červenou obrubou a vytlačeným označením "31", oranžové tkaničky, v krabici na boty jsou dva sáčky obsahující bílý vysoušeč se slovy "SILICA GEL, DO NOT EAT" černým písmem.

Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,8 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v sáčcích, 0,16 (± 0,02) mg/kg v oranžové látkové vložce, která přichází do přímého kontaktu s pokožkou a 0,16 (± 0,02) mg/kg v tkaničkách.
Země původu Čína
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Čárový kód 172052210087
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů dovozcem.
Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit