Databáze nebezpečných výrobků

Engine Calypso dětské kolo

Žlutočervené dětské kolo s pomocnými kolečky.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Úraz
Nebezpečí

Lanka na kole jsou zhotovena tak, že čepičky, chránící jejich konce, neodolají požadované síle a při jejich odstranění hrozí riziko bolestivého píchnutí nechráněným koncem lanka.  Nevyhovující konstrukční provedení vidlice a řidítka způsobilo, že se vidlice při zkouškách zlomila a řidítka se oddělila od představce. Na pedálech se při zkouškách objevila nalomení, respektive viditelné trhliny. Stailizační kolečka nedosahují předepsanou vzdálenost a neposkytují dostatečnou stabilitu kola. To může způsobit nekontrolovaný pád dítěte. 

Země původu Česká republika
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Slovenská obchodní inspekce doporučila spotřebitelům výrobek ve vlastním zájmu přestat používat. Kontrolované osobě bylo nařízeno výrobek ztáhnout z trhu. Slovenský spotřebitel má právo na vrácení peněz.

Datum publikace 24.06.2013
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Martin 11.7.2013 08:08

    Presne tento isty model sme kupili v Tescu v Bratislave, ibaze je modrej farby a ma nalepku Rocket, mali tam aj tieto cervene. 18kg dieta sa naucilo bez problemov byciklovat, nic sa na nom nezlomilo, ale potvrdzujem ze v zakrutach je bicykel dost nestabilny. Pokusim sa najst na stranke SOI.sk podrobne informacie.

    reagovat

    R R

Přihlásit