Databáze nebezpečných výrobků

Cycle Band Dětské kalhoty

Hlášení RAPEX 8/2010
Polyesterové modré kalhoty pro děti ve věku 5 let. Kalhoty mají modré tkaničky v pase a u kotníků bez volných konců. Tkaničky u kotníků přesahují pod dolní lem kalhot. Na výrobku je našitý štítek s uvedením ošetření.

Typ výrobku CC31074
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko vnějších zranění kvůli přítomnosti tkaniček v oblasti kotníků, které sahají pod dolní lem kalhot.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.
Čárový kód 2000001600795
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce přijal dobrovolné nápravné kroky.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit