Databáze nebezpečných výrobků

B & Q kids Dětské kalhoty

Hlášení RAPEX 7/2011
Dětské kalhoty se saténovou zavazovací šňůrkou kolem pasu. Složení podle štítku: 93% bavlna a 7% elastan. Na přední straně je nápis "Doll" z korálků. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku BQ-1070, velikost 12M/74
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože šňůrky u pasu nejsou alespoň v jednom místě připevněny k oděvu a volné konce šňůrek přesahují povolenou délku.
Země původu Singapur
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko, Další: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje, stažení zboží z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit