Databáze nebezpečných výrobků

GIZMOO dětské jízdní kolo

Hlášení RAPEX 40/2013

Modré jízdní kolo pro mladší děti (5-8 let) ozdobené barevnými nálepkami. Je vybaveno přídavnými kolečky. Obal: bublinková folie obalená kolem rámu.

Typ výrobku Model: A001T111121031003
Kategorie Děti - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože svorka zvonku má ostré hrany a při sešlápnutí zadní brzdy je prodloužena doba brzdění kvůli velké vzdálenosti mezi pozicí jízdy a brzdění u zadního pedálu (vyšší než povolených 60°. Kryt řetězu nekryje zcela řetěz, takže hrozí také zachycení oblečení. Navíc statická pevnost sedla není vhodná, a protože lze sedlo oddělit a přídavná kolečka se při vertikálním tlaku ohnou, mohla by být narušena rovnováha a dítě by mohlo spadnout a zranit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14764.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 18.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit