Databáze nebezpečných výrobků

MALI Dětské jízdní kolo

Hlášení RAPEX 33/2011

Dětské bílé jízdní kolo 16” s šedým a černým značením a přídavnými kolečky. Výška nastavitelného sedla: 435-635 mm. Délka výrobku: 1100 mm. Výška řidítek: 690 mm. Obal: kartonová krabice.

Typ výrobku Model: WOLF MALI-11-FWOL 16
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože není vybaven brzdou na předním kole a kryt řetězu ho zcela nekryje, takže by se mohlo zachytit oblečení, rozpětí řidítek je menší než je požadováno, takže by uživateli mohly z řidítek sklouznout ruce.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14765.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 25.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit