Databáze nebezpečných výrobků

Kik - Disney - Pixar Dětské hodinky - Kik - Kinderuhr

Hlášení RAPEX 36/2010

Jedny růžové náramkové hodinky s motivem princezen, jedny červené dětské náramkové hodinky s motivem Cars, jedny dětské náramkové hodinky s růžovým plastovým řemínkem s designem Barbie. 
Výrobek může být padělaný.

Typ výrobku Sezóna: 209  WGR: 918  Pořadové číslo: 2743900
Kategorie Děti - Ostatní
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli uvolňování niklu (spony: 18,5 a 37,5 mg/cm²/týden; korunky: 7,8 a 9,9 mg/cm²/týden).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu s nařízením REACH.

Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Maďarsko, Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení z trhu.

Datum publikace 07.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit