Databáze nebezpečných výrobků

Normii dětské hnízdo a nosítko

Hlášení RAPEX 29/2016

Dětské hnízdo a  nosítko ve třech barvách (růžová, modrá a šedá) vyrobené z měkkého materiálu, který umožňuje dítěti lehnout si a spát.

Typ výrobku Model: 01001 Rose Model: 01002 Blue Model: 01003 Grey
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Držadla se mohou uvolnit nebo oddělit, což může vést k pádu a zranění dítěte. Nastavitelné šňůrky navíc mohou tvořit smyčky a hrozí uškrcení dítěte.

Země původu Dánsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1466.

Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit