Databáze nebezpečných výrobků

Laura Ashley dětské deky

Hlášení RAPEX 9/2013

Dětské fleecové deky. Chlapecký model má červené, bílé, světle a tmavě modré pruhy, kulaté rohy a celý okraj je obšitý tmavě modrou nití. Má štítek Laura Ashley a číslo 3516623. Dívčí model je růžový s krémovými a bílými pruhy. Je růžově obšitý a má kulaté rohy. Má štítek Laura Ashley a číslo 3516624.

Typ výrobku Reference 3516623 a 3516624
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obšití u některých sérií nebylo správně ukončeno. Vlákna by se mohla vypárat a děti by je mohly vložit do úst.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 14.03.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit