Databáze nebezpečných výrobků

Baby love Dětské chrastítko - Baby love play set

Hlášení RAPEX 11/2010
Sada 5 barevných plastových dětských chrastítek ve tvaru krávy, medvídka, kytary, trubky a činky. Výrobek se prodává v průhledném plastovém obalu připomínající obrys kachny se žlutýma nohama, nosem a kšiltovkou. Označení na etiketě - No. 326-27, vyrobeno v Číně, upozornění, atd.

Typ výrobku 326-27
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobky představují riziko udušení, protože se mohou snadno rozlomit a uvolnit malé části, které se vejdou do válce na malé části. Kromě toho tvar a velikost chrastítka nejsou v souladu s příslušnými požadavky (části hraček vystupující ze základny šablony A).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit