Databáze nebezpečných výrobků

Dětské chrastítko ABABABY

Plastové chrastítko ve tvaru kruhu, okolo kterého je připevněno 5 ks plastových míčů. V každém míči se nachází malá kulička. Mezi 5 velkými plastovými míčemi se nachází ještě 4 malé plastové míčky. Ve středovém kruhu je z jedné strany vyobrazená opice, kuře a označení PLAY THE SONG a na druhé straně kruhu je vyobrazený zajíc, straka a označení LET´S PLAY. Hračka je zabalená v průsvitném obalu a na něm je nalepená papírová etiketa, kde je uvedený ITEM NO: 2008-8, název výrobku ABABABY a označení CE.

Typ výrobku Item NO: 2008-8
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce nárazem pouzdro chrastítka prasklo a rozbilo se, přičemž se z něho oddělily malé části a rolnička, které úplně zapadly do válce na malé části. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje chrastítko spolu s uvolněnou rolničkou riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

V čase šetření se předmětný nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Prodávajícímu byly uloženy závazné pokyny: stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, nabízet a prodávat jen bezpečné výrobky, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 19.12.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit