Databáze nebezpečných výrobků

Hauck Dětské chodítko

Hlášení RAPEX 33/2010
Chodítko pro děti do věku 6 měsíců a do 12 kg, plastové s textilním sedákem a kovovou skládací konstrukcí. Obsahuje nálepku s pokyny a varováním, informacemi o výrobci a čárovým kódem. Bez obalu.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu kvůli svému designu, protože dítě může při jeho používání spadnout ze schodů. 
Navíc výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli přítomnosti snadno oddělitelných malých částí a zranění z důvodu možnosti zachycení prstů (mezi pohyblivé části, nebo v důsledku neúmyslného složení produktu díky absenci zajišťovacích zařízení).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1273.
Čárový kód 4007923647011
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit