Databáze nebezpečných výrobků

Pikolo Dětské chodítko

Hlášení RAPEX 44/2011

Chodítko určené pro děti od 5 do 14 měsíců, maximální hmotnost 12 kg. Základní rám je z ocelových trubek zkřížených pomocí nýtů a plastových zarážek. Horní rám je plastový a připevněný ke spodnímu šrouby. Textilní sedadlo je oddělitelné a nastavitelné do 4 pozic. Rám s kolečky má 6 plastových koleček o průměru 50 mm. Váha chodítka je  2,1 kg.

Typ výrobku SB-805A
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože nemá dostatečnou stabilitu a může se převrhnout nebo spadnout ze schodů. Výška sedadla navíc není odpovídající a skládací mechanismus je nesprávný.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1273.

Čárový kód 3853920080518
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 10.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit