Databáze nebezpečných výrobků

Alexis Dětské chodítko

Hlášení RAPEX 40/2011

Barevné plastové chodítko s plastovým hudebním příslušenstvím a s brzdným systémem.

Typ výrobku LZ 688-5.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože

- nemá dostatečnou stabilitu a může se převrhnout ze schodů,

- výška sedadla je nižší, než je požadováno.

Navíc lze oddělit malé části a hrozí udušení.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1273.

Čárový kód 5907734740941
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 13.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Roman Zavadl 29.10.2011 08:21

  Tento výrobek jsme zakoupili před téměř 2 lety. Se stabilitou nebyl problém; argument převrhnutí ze schodů mi přijde celkem úsměvný, je ale fakt, že v bytě jsme toto nemuseli nikdy řešit. Hrací pultík lze vyjmout, ale nikdy se nám nestalo, že by si jej dítě samo "vylouplo" nebo jeho jakoukoliv část.
  Malý problém, který zde není zmíněn, byl ve spojení levé a pravé spodní části chodítka, kde je to vyřešené vpředu i vzadu takovým zajišťovacím segmentem s převlečnou objímkou, která má tendenci se neustále uvolňovat. Naštěstí to žádné problémy nepřineslo.
  Tímto bych se chtěl zeptat, zda mám šanci na vrácení peněz za takovýto výrobek, i když byl zakoupen před dlouhou dobou? (možná před více než 24 měsíci)

  reagovat

  R R
  • časopis dTest 8.11.2011 15:14

   Dobrý den, prodejce nese garanci za prodaný výrobek pouze do konce záruční doby. Pokud už tedy tato doba uplynula, nemá povinnost přijímat zboží zpět a vracet peníze.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit