Databáze nebezpečných výrobků

dětské chodítko

Hlášení RAPEX 43/2019

Dětské chodítko růžové barvy s bílým rámem a různými hračkami na pultíku. Chodítko je skládací a vydává zvuky. Etikety výrobku obsahují čínské znaky. Zabaleno v nylonové fólii. 

Typ výrobku 520; A092126
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Chodítko není dostatečně pevné a chybí ochrana proti pádu ze schodů. Chodítko by během používání mohlo spadnout z několika schodů a mohlo by dojít ke zranění dítěte. 
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1273.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 28.10.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit