Databáze nebezpečných výrobků

Cherry Baby dětské chodítko BaBiLong

Hlášení RAPEX 43/2019

Multifunkční zeleno-bílo-žluté dětské chodítko s bílým rámem, polstrovanou sedačkou a různými hračkami na pultíku. Dětské chodítko je výškově nastavitelné a skládací, balené v nylonové fólii.

Typ výrobku GB 14749-2006
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Chybí ochrana proti pádu ze schodů. Chodítko tedy během používání může spadnout z několika schodů a může dojít ke zranění dítěte. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1273.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (distributor, dovozce).

Datum publikace 28.10.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit