Databáze nebezpečných výrobků

Dětské čalouněné křeslo

Hlášení RAPEX 50/2014

Křesla jsou potažena směsovou látkou s přímesí bavlny, která je potištěná různými komiksovými postavami. Jsou plněna pěnou a mají pevnou dřevěnou základnu. Výška 20 palců, výška sedadla 8 palců a šířka 17 palců.

Kategorie Děti - Nábytek
Riziko Požár
Nebezpečí

Potah křesla je vysoce vznětlivý při kontaktu s plamenem a (v rozporu se štítkem na výrobku) chybí mezivrstva odolná vůči ohni mezi potahovou látkou a výplní.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné národní normy BS 5852.

Čárový kód 080044
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 12.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit