Databáze nebezpečných výrobků

Venix Dětské bundy

Hlášení RAPEX 4/2011
1. Dětská bunda v modré barvě s bílými pruhy, se stahovacími šňůrkami na kapuci se šňůrkami u pasu, které visí pod spodní okraj oděvu. K výrobku je připevněn štítek s následujícími informacemi: Venix, 100% cotton, Made in Bulgaria. Výrobek je také k dostání s černými a bílými pruhy a s následujícími nápisy na štítku: Venix, Plovdiv. 2. Dětská bunda z úpletu v béžové/bílé barvě, se stahovacími šňůrkami na kapuci a šňůrkami u pasu, které sahají pod spodní okraj oděvu.

Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli přítomnosti stahovacích šňůrek na kapuci a volných šňůrek na spodním okraji oděvu.
Země původu Bulharsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 26.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit