Databáze nebezpečných výrobků

BUBBLE KID Dětské bublifuky

Hlášení RAPEX 51/2010
Nádoba na mýdlový roztok z měkkého, svítivě oranžového plastu s bílým víčkem. Na víčku je kryt, pod kterým je hlavolam obsahující kovovou kuličku. Na přední straně nádoby kartonové postavičky a bubliny. Nádoba obsahuje následující nápisy: varování o věkovém omezení, "12PCS", CE, návod k použití v několika jazycích.

Typ výrobku B0019, na štítku 6388A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsah aerobních mezofilních bakterií v tekutině přesahuje limity určené Evropskou Farmakopeou, která stanovuje mikrobiologickou kvalitu nesterilních přípravků (5.1.4), sloužící jako kožní, nazální nebo oromukózní preparáty. Na tento výrobek by měl být aplikován stejný limit (10²), protože jsou výrobku u dětí vystavené stejné oblasti. Tekutina také měla pozitivní výsledek na gramnegativní bakterie, z nichž byla identifikována Burkholderia cepacia, která je vysoce odolná vůči antibiotikům a u oslabených dětí může způsobit i vážné infekce, především u dětí s cystickou fibrózou nebo nemocemi imunity.
Země původu Čína
Čárový kód 8021029900586
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zboží zabavily a nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit