Databáze nebezpečných výrobků

Umbro dětské brankářské rukavice "Goalkeeper Gloves / Stadia Strike Glove Jnr"

Hlášení RAPEX 6/2017

Dětské rukavice ze syntetické gumy/plastu. Barva: bílá na dlani a bílozelenočerná na horní straně. Kolem zápěstí je černá textilní stuha. Rukavice jsou zabaleny v průhledném plastovém sáčku s černým pozadím.

Typ výrobku 25873U
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože syntetická guma/plast na dlani výrobku obsahuje di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 22 % hm.). Tento ftalát může způsobit poškození zdraví dítěte a může představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů.

Země původu Pákistán
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 5054005900549
Země záchytu Ohlašující: Norsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Datum publikace 19.02.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit