Databáze nebezpečných výrobků

Nelli Blu dětské boty

Hlášení RAPEX 16/2014

Tmavě modré boty ze syntetického materiálu s ozdobami (motýl, bílé proužky s květinami). Zapínání na suchý zip. Velikost: 21 a 23.

Typ výrobku model: CP11-7409, č.: 8378, série 05-2011, vel. 23
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Bílé výstelky obsahují 0,41 mg/kg dimethylfumarátu, což  je látka, která může v kontaktu s kůží vyvolat silné alergické reakce, a spotřebitelské výrobky, které ji obsahují, jsou zakázány nařízením REACH.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 2220004130239
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit