Databáze nebezpečných výrobků

Jumbo Bebe Dětské boty

Hlášení RAPEX 7/2010
Dětské boty značky "JUMBO BEBE", čárový kód 0267805000035, položka HY - 5563-6-12, které jsou určené pro děti ve věku 6-12 měsíců, se šňůrkami a ozdobami z korálků a textilních růží připevněnými na vrchní část. Na botách jsou piktogramy označující typy materiálů použitých pro hlavní části obuvi - svrchní část z jiných materiálů - polyuretan a textil, podrážka vyrobena z jiných materiálů, vložka a podšívka vyrobena z textilu, se sáčky obsahujícími dehydratační látku v balení.

Typ výrobku № HY – 5563-6-12
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 186,5 mg/kg dimethyl-fumarátu (DMF) v podšívce a vložce.
Země původu Čína
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Čárový kód 267805000035
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko, Další: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit